Lyderio receptas

Tai kokia ta lyderio receptūra?
Aprašą reikėtų pradėti cituojant vieno įtakingo lyderio V. Čerčilio žodžius savo tautai Antrojo pasaulinio karo metu, kovojant prieš vokiečius: „Klausiate koks mūsų tikslas? Galiu atsakyti vienu žodžiu – pergalė. Pergalė bet kokia kaina. Pergalė nepaisant viso siaubo. Pergalė, nesvarbu, koks ilgas ir sunkus gali būti kelias iki jos. Nes nepasiekę pergalės mes neišgyvensime“.

Labai priimtina knygos struktūra. Pateikiama numatyto dėsnio įžvalgų, tada seka pavyzdys iš garsių kompanijų ar lyderių gyvenimo (autorius šiuo atveju pasitelkia storytelling’ą argumentų įtaigumui), toliau seka išvados ir 3 svarbiausi klausimai jums apie aptartą dėsnį, super aiškiai!
Autorius teigia, kad niekaip neįstengė sukurti trumpesnio lyderio savybių sąrašo, nes visos 21 yra visiškai būtinos. Tačiau suprantama, kad nė vienas žmogus negali gerai daryti visų dalykų, todėl kiekvienam lyderiui reikia komandos. Motinos Teresės, kuri knygoje aprašoma kaip tvirta lydėrė, žodžiais tariant „Jūs galite padaryti tai, ko negaliu padaryti aš. Aš galiu padaryti tai, ko negalite jūs. Drauge mes galime nuveikti didžius dalykus.“
Lyderystė dažnai maišoma su vadyba. Pagrindinis skirtumas yra tas, jog lyderis turi įkvėpti žmones juo sekti, o vadyba tiesiog palaiko sistemas ir procesus.
Labai daug neišsiplėsiu. Tiems, kurie nori tobulėti, knygą tikrai rekomenduoju. Tai gali būti ir puiki dovana. Tiems, kurie nori tobulėti, bet knygos neskaitys, trumpai surašau knygoje minėtus dėsnius prasibėgti akimis.

1. Lubų dėsnis. Jūs esate lubos, rezultatai negali būti geresni nei tokie, koks lyderis esate. „Kuo aukščiau norite įkopti, tuo geresnis lyderis turite būti. Kuo didesnį poveikį norite padaryti, tuo didesnė turi būti jūsų įtaką.“
2. Įtakos dėsnis. Tikroji lyderystė neateina su pareigomis automatiškai. Lyderystę gimdo įtaka, kuri yra tik užtarnaujama.
3. Proceso dėsnis. Rezultatai ateina įdedant darbo ir reikalauja kartais ne trumpo proceso. Tvari lyderystė kviečia nuolat tobulėti. Koks tavo asmeninio tobulėjimo planas?
4. Navigacijos dėsnis. Turėti veiklos kursą, planą su įvertintomis aplinkybėmis.
5. Tarnystės dėsnis. Lyderystės esmė yra ne tai, kaip aukštai mes pakylame patys, bet kiek padedame pažengti kitiems.
6. Tvirto pagrindo dėsnis. Išlaikyti pasitikėjimą savimi kitų akyse, demonstruoti kompetenciją ir megzti tvirtus ryšius.
7. Pagarbos dėsnis. Žmonės natūraliai seka už save stipresnius lyderius.
8. Inuicijos dėsnis. Parodoksalu, bet geriausia intuicija tose srityse, kuriose esame labiausiai patyrę.
9. Traukos dėsnis. Aplink save traukiame tokius žmones, kokios savybės atspindi mūsų stipriausias puses.
10. Ryšio dėsnis. Puikūs lyderiai niekuomet nesiliauja megzti ryšių, nesvarbu, ar jie bendrauja su visa organizacija, ar dirba su vienu žmogumi. Žmonėms nerūpi, kiek jūs žinote, kol jie nesužino, kiek jie jums rūpi.
11. Artimo rato dėsnis. Neturėdami geros komandos lyderiai dažnai apskritai neturi galimybės ko nors pasiekti, nes lyderio galimybės lemia arčiausiai jo esantys žmonės.
12. Įgalinimo dėsnis. Stiprūs lyderiai dalijasi valdžia su kitais.
13. Pavyzdžio dėsnis. Puikūs lyderiai rodo pavyzdį, kuriuo nori sekti jų sekėjai. Dažnai yra drąsus, veržlūs ir tai įkvepia.
14. Pasitikėjimo dėsnis. Lyderis pirmiausia įgyja svajonę, o tada randa žmonių. Žmonės pirmiausia ima sekti lyderiu, o tik tada svajone.
15. Pergalės dėsnis. Lyderiai nugalėtojai visiškai nesugeba susitaikyti su pralaimėjimu. Jiems nepriimtina jokia pergalės alternatyva.
16. Galingo impulso dėsnis. Jūs negalite įžiebti ugnies jokioje širdyje, jeigu jūsų širdis neliepsnoja.
17. Prioritetų dėsnis.
18. Aukos dėsnis. Kuo įtakingesnis tampa lyderis, tuo daugiau jis turi prarasti. Sėkmė neįmanoma be aukos.
19. Tinkamo meto dėsnis. Tinkami veiksmai, tinkamu metu.
20. Staigaus augimo dėsnis. Kuo daugiau ir kuo ilgiau investuosite į žmones, tuo spartesnio augimo ir didesnės grąžos sulauksite.
21. Palikimo dėsnis. Vieną dieną žmonės apibendrins jūsų gyvenimą vienu sakiniu, koks jis turi būti?

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s