Meno akimis

Smarkiai liaupsinama garsaus meno kritiko knyga apie vizualųjį meną. Labai sunku kažką aprašyti apie knygą, kurią reikia vartyti, patirti, galbūt iš manęs bus tik keletas įdomių pastebėjimų. Autorius atkreipia dėmesį, jog seniau paveikslą buvo galima pamatyti tik vienoje vietoje – pas jo savininką. Vieta, kur jis kabėjo, sudarydavo ir tam tikrą aurą, kuri lemdavo, kaip tą paveikslą matome. Šiame amžiuje, kai galimos ir reprodukcijos, kurios kabo skirtingose erdvės, paveikslams sukuria skirtingą pojūtį. Juolab sutiksite, kad Mona Liza galbūt ir kabo Luvre, tačiau puikuojasi ir ant daugumos marškinėlių.Kitas įdomus kampas yra apie moters ir vyro vaizdavimą, todėl kai ką pacituosiu: „Vyro esatis įtaigi tuo, ką jis gali padaryti jums arba dėl jūsų. Priešingai, moters esantis išreiškia jos požiūrį į save pačią ir nustato, kaip galima ir kaip negalima elgtis jos atžvilgiu“.

Apskritai labai įdomus moters vaizdavimas mene, jis toks išraiškingas ir daugialypis, kad visiškai įtraukė.Knyga plačiau pakomentuoja aliejinių dažų tradicijas, tekstūriškumo viruoziškumą, vyro ir moters vaizdavimą, peizažų specifiką ir reklamą.

Apie reklamą neįtikėtinai patiko vienas pasakymas, kuris įspūdį padaro tik atkartotas: „Žiūrovė pirkėja turi pavydėti sau tokiai, kokia ji taps įsigijusi gaminį. Ji turi įsivaizduoti, kaip gaminys ją transformuoja į kitų pavydo objektą, tokio pavydo, kuris pateisins jos meilę sau. Galima pasakyti taip: reklaminis atvaizdas pavogia jos meilę sau, kokia yra, ir pasiūlo ją išsipirkti už gaminio kainą.“Pastebiu tai, kad autorius aprašo tik praktiškai vien Europos meno pavyzdžius, kai tuo tarpų Rytų meno tipologija yra visiškai kitokia ir be galo kontrastinga. Taip pat niekaip negaliu suprasti, kaip knygos apie menininkus ar meną yra spausdinamos nespalvotai (kai kur dėl tamsumo sunku net įžiūrėti detales) ir dar labiau pateikiami paveikslai atsiduria lapų sandūroje, padalinti per pusę.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s