Vienatvės enciklopedija

Gabrielis García Márquezas – žymiausias Lotynų Amerikos XX a. rašytojas, Nobelio premijos (1982 m.) laureatas. Buvo sunku patikėti, kad šį romaną Márquezas rašė tokiame nepritekliuje, jog jo žmona Mercedes turėjo parduoti visas savo brangenybes, kad galėtų vyrui nupirkti rašomojo popieriaus, kurį jis begėdiškai draskė ir mėtė į šiukšlių dėžę, kai nesisekdavo rašyti. Šis kūrinys sulaukė tokio pasisiekimo, jog buvo parduota 30 mln. egzempliorių.

„Šimtas metų vienatvės“ – mitinio Makondo kaimelio įkūrimo, klestėjimo ir žuvimo epopėja. Taip pat Makondo įkūrėjų – Buendijų giminės – didybės ir žlugimo istorija.

Kūrinys yra it sūkurys, kuris nevaldomai įtraukia į įvykių ir jausmų verpetą, negaili nuotykių ir humoro. Patiriant šį kūrinį tikrai ne kartą šyptelėjau ir prunkštelėjau. Virtuoziška Márquezo pasakotojo prakalba nutvieksdavo su tokiu absurdiškumu, jog rimties išlaikyti nebuvo įmanoma. Knyga persmelkta mitiškumo, žmogiškųjų silpnybių ir pietietiškų aistrų gyvenimo prieskonio kasdienoje. Autorius šia knyga tarsi sukūrė naują magiškojo realizmo žanrą.

Knyga puikiai atspindėjo, jog ateiname ir išeiname iš šio pasaulio vieni. Pasirenkame savo kompanionus, tačiau galiausiai mes patys esame žmonės, su kuriais paleidžiame daugiausiai laiko. Knyga apima 100 metų laikotarpį Buendijų šeimos literatūrinėje sagoje. Taigi, iš čia ir pavadinimas „Šimtas metų vienatvės“.

Knyga tikrai nepaliks abejingų, įtrauks ir suvalgys. Vienintelis minusas, kuris man užkliuvo – atsikartojantys vardai ir pavardės, kurie eigoje truputį apsuka galvą.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s