Berniukas nuryja visatą

Autorius Trentas Daltonas 2011-aisiais tapo Kvinslendo „Metų žurnalistu“, du kartus buvo apdovanotas „Walkey“ premija, tris – „Kennedy“. Australijoje knyga tapo tikras hitas, buvo parduota daugiau nei 160 tūkstančių knygos egzempliorių. Pati knyga pelnė ne vieną apdovanojimą ir yra pristatomas kaip būsima australų romanų klasika, pasaulyje ji buvo išversta į daugiau nei 30 kalbų.

Australiją įsivaizduojame kaip kengūrų ir nenusakomai gražių paplūdimių kraštą. Tačiau ji, ne tik tai. Knyga atskleidžia Brisbeno priemiesčio vaikų, brolių Ilajaus ir Ogasto, gyvenimą narkotikų prekeivių šeimoje. Smurtas, alkoholis, narkotikai – tai kita svaiginančiai gražaus krašto pilkai juoda pusė. Vaikai, bręsdami ir augdami, ieško darnos pasaulyje, ieško vietos sau ir savo artimiesiems. Iširus narkotikų tiekimo sandoriui į kalėjimą pasodinama Ilajaus ir Ogasto mama, vaikai atsiduria pas tėvą, kurio namai skendi alkoholyje ir cigarečių dūmuose. Ir nepaisant to, jie kimbasi į gyvenimą, į šeimą ir suteikia abiem tėvams savotišką antrą šansą. Skaudžios vaikystės fone žydi meilė. Meilė artimui, gyvenimui, karštoms svajonėms, geriems darbams ir vienintelei, ne tobulai šeimai.

Man ši knyga iš pirmo žvilgsnio atrodė keista, tačiau susigulėjusios mintys atnešė gražių atrdimų. Mačiau nemažai lietuvių šią knygą vertinančių prastokai, tačiau man ši knyga paliko gerą įspūdį.

Trent Dalton – Berniukas nuryja visatą.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s