Įtikinimo menas

C. Gallo parašė puikią knygą „Storytelling: pasakojimo meistrystė“ palikusią įspūdį ne vienam, todėl kai pamačiau šią, naują jo knygą, nusipirkau iš karto. Atkeliavo it ką tik iš leidyklos, dar su tokiu šviežių lapų kvapu, primenančiu saulėgrąžas. Man ši knyga pasirodė visiškai buvusios knygos papildinys, dar kartą pakartojantis, kad tinkamas faktų išsakymas istorijos pagalba yra ne tik įtikinėjimas, bet ir naujas „a must“. Ši savybė ne tik būtina lyderiams, bet šiųdien yra reikalingas ir inžineriams, IT specialistams ir kt., ši savybė reikšmingai mus iškelia iš kitų.

– Bet ką tik sakėte, kad jis nepaprastai protingas. Kodėl jo nepaskiriate vadovu?

– Šiais laikais negali vadovauti, jei nesugebi įkvėpti sekėjų.

Carmine Gallo

Kodėl istorijos yra tokios svarbios? Magnetinio rezonanso tyrimais mokslininkai aptinka, kad emocijos sukelia smegenyse cheminių medžiagų antplūdį, emocija užkariauja mūsų dėmesį faktams, o jausmais grįstų prisiminimų neįmanoma užmiršti. Štai kodėl per populiarias TED kalbas pranešėjai turi ne daugiau 18 minučių savo pranešimams bei vos kelias vizualias skaidres, o laiką užpildo istorijomis, kurias po to ilgai nešiojamės su savimi. Emocijos „užrakina“ mūsų teiginius kitų žmonių galvose, faktai tampa labiau suprantami ir turi didesnį paveikumą norint įtikinti.

Pridėsiu iškalbingą ištrauką iš knygos. Vyrai buvo suskirstyti į komandas irklavimo varžyboms „Visos komandos turėjo priežasčių laimėti. Pirma, vyrai norėjo padaryti įspūdį instruktoriams. Antrą, laimėję galėjo gauti papildomų minučių poilsiui. Antrosios valties komanda turėjo stiprų lyderį, kiekvienas komandos narys atrodė motyvuotas, kiekvieno individo veiksmai ir rezultatai buvo puikūs. Be to, jie veikė išvien, padėjo silpnesniems ir didžiavosi pergalėmis. Antrosios valties komandoje tvyrojo puiki nuotaika, ir švietė plačios šypsenos. Šeštosios valties komanda beveik visas rungtynes beviltiškai pralaimėdavo. Grupės nariai buvo pikti. Rėkė vienas ant kito. Veikė kas sau ir beveik negalvojo apie bendrą tikslą. Tada instruktoriui šovė mintis. Laimėtojos lyderis pradėjo vadovauti pralaimėtojos komandai ir atvirkščiai. Kitais etapais šeštoji valtis – paprastai buvusi paskutinė – finišo liniją kirto pirmoji. Tai nebuvo laimingas atsitiktinumas. Ta komanda laimėjo beveik visas vėlyvesnes rungtynes. Nebūna blogų komandų, tik blogi lyderiai. Lyderystė yra vienintelis svarbiausias veiksnys bet kurios grupės veikloje“. Taigi, geras lyderis gali sustyguoti ir išvesti į priekį įvairias komandas,aiški komunikacija nepalieka neapibrėžtumų, o pasakojimo meistriškumas yra vienas iš itin svarbių įrankių.

Tam, kad jūsų pasakojimas būtų sklandus ir įtaigus, jūsų istorija turi turėti pradžią, eigą su problema ir atomazgą. Ji turi būti intriguojanti ir autentiška, išgalvota istorija gali netgi pakenkti pasakotojo reputacijai. Jūsų istorija turi turėti detalių, kurios išpildytų pasakojimą ir kartu su netikėtumais antroje jos dalyje kurtų emociją ir įtampą. Galų gale atskleidžiama istorijos pabaiga, kuri sugretinama su jūsų verslo situacija ar įvaizduojamomis aplinkybėmis.

Kas skaitėte pirmąją autoriaus knyga, ši atrodys lyg užtvirtinimas, o kas dar neskaitė pirmosios, siūlau pradėti nuo jos.

Carmine Gallo – Penkios žvaigždutės. Įtikinimo meistrystė. Komunikacijos paslaptys.

Vienas komentaras “Įtikinimo menas

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s