Trapi pusiausvyra

Rohinton Mistry „Trapi pusiausvyra“ – absoliučiai nuostabi knyga apie itin chaotišką Indijos gyvenimą. Ji sukuria tokį jaukų ryšį su pačiu skaitytoju, tiesiog įsiurbia į gyvenimo ir nuotykių sūkurį. Šis kūrinys leidžia pažinti indų kasdienybės džiaugsmus ir rūpesčius, vidutiniosios klasės ir varguomenės gyvenimo verpetus, kastų tradicijas. Itin šmaikščiai ir absurdiškai pateikiami politikos sprendimų padariniai žmonių kasdienai, vaizdingai nupiešiama korupcijos persmelkta valstybė, kurioje viskas yra galima, jei pakankamai apmokama. Šalyje, kurioje net benamystė yra verslas, nėra nieko neįtikimo.

Ypatingai pribloškė istorija apie šeimos planavimo programą, gimstamumo stabdymui šalyje, dėl vyriausybės nurodytos „sterilizacijos“ kvotos priverstinai nehigieniškomis sąlygomis operuojama labiausiai pažeidžiama visuomenės grupė, kuri negali apsiginti. Kuomet nebelieka laiko net higienai, kai „spaudžia“ skaičiai.

Sūkuryje visos istorijos, dažnai su absurdiškumo prieskoniu, plyti draugystė, atjauta, meilė ir žmogškumas. Net ir sudėtingomis aplinkybėmis, žmonės išlieka žmonėmis, atjaučia artimą ir kovoja už gėrį. Tačiau kartais geriems žmonėms nutinka skaudžiausi dalykai.

Labai nuostabi ir įtraukianti istorija. Puiki knyga.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s