Tai nuo ko mes ilsimės?

Pamenu savo draugę, kuri ruošėsi atostogoms Stambule. Susipakavusi visą garderobą ir atvykusi į oro uostą patikros poste pastebėjo, kad paso galiojimas yra pasibaigęs. Nors rankas nusikąsk. Galiu jausti kaip salsvas pykčio ir nusivylimo kutenimas perbėga pilvu, it greitai lekiant nuo kalno automobiliu. 

Juodkrantė. Asmeninis archyvas. 2021

Atostogų filosofija

Dažnu atveju įsivaizduojame, kad atostogos mums reikalingos, jog pailsėtume nuo įtempto ar ilgalaikio darbo ar galbūt sudėtingo laiko tarpsnio. Siekiame atsitraukti nuo kasdienos ir visu ūgiu pasinerti į nerūpestingą laiką, kuomet vienintelis klausimas, kuris kyla praplėšus akis yra kaip linksminsime save šiandien? Laikas, kai atsikelti į 5 val. ryto skrydį yra taip paprasta, kad nė neatsidūstame. Poilsio metu tikimės save nustebinti adrenalino kupinais pojūčiais, galbūt neregėtais vaizdais ar naujomis patirtimis. Ar kartais nėra taip, jog atostogų metu labiausiai norime pailsėti tiesiog nuo savęs?

Aš manau būtent taip. Mes pavargstame nuo to savęs, tūnančio viduje, nuo užsuktos, kaip šokančio balerinos muzikinėje dėžutėje, tos pačios melodijos. Pavargstame nuo besinešiojamos įtampos, kuriai išsikeroti leidžiame patys. Ji užderi mūsų mintyse ir suveši mūsų kūne. Atostogos mums leidžia patirti gyvenimą, o dar labiau, jos leidžia mums svajoti. Kaip dažnai kūrėjai išvyksta į gamtos apsuptį, jog galėtų kurti. Pakeista aplinka duoda naujumo, nepatyrimo pojūtį.

Parnidžio kopa. Asmeninis archyvas. 2021

Tikriausiai visi turime draugų, kurie didžiuodamiesi pasako, kad neatostogavo n metų. Tai tarsi jų nebylus trofėjus, simbolizuojantis didžiulį triūsą ir darbštumą. Seniau man tai darydavo įspūdį, o savo karjeros pradžioje kaupiau atostogas, nes tas rezervas buvo kaip vertės svarelis mano naudai. Tik po kurio laiko į užkietėjusius neatostogautojus pradėjau žiūrėti kitomis akimis. Apatija, nuovargis, perdegimas, irzlumas yra ne pačios maloniausios būties būsenos, o ir „virimas savose sultyse“ nekvepia naujais skoniais. Atostogos – tai gaivus vėjo gūsis, paliečiantis kiekvieną prakaito lašelį ant mūsų kūno, karštą vasaros dieną.

Kokybiško poilsio sudėtis

Gero poilsio ir atostogų formulė tikėtina yra labai individuali. Tačiau kaip ir visose temos yra generalistinių patarimų, kaip tai geriausia atlikti. Įdomumo dėlei paieškojau kaip ilsėtis mums siūlo specialistai.

  • Gerai, jei poilsis truktų bent 3 savaites. Sakoma, kad kokybiškiausias poilsis yra atostogų pabaigoje, nes persiorientavimas į atostogų rėžimą gali trukti iki savaitės;
  • Būtina nesitrukdyti poilsio metu. Darbai turi būti palikti už biuro durų. Tam galima pasirinkti patikimiausią laiką, kuomet darbo yra mažiausiai;
  • Paradoksalu, bet geriausias poilsis – patikrintose vietose. Pasirodo yra toks mokslinis terminas – atostogų stresas. Vykstant į naują vietą mes jaudinamės, jog būtų išpildyti mūsų lūkesčiai. Tad norintiems patartina naudoti kontrastingumo principą. Jei dirbate mažai aktyvų darbą, verta išbandyti ką nors ekstremalesnio, tačiau jei jūsų darbas susijęs su fizine veikla, atostogos turėtų būti planuojamos nuosaikesnės;
  • O kaip dėl atostogų biudžeto? Manoma, kad taupesnės atostogos yra patrauklesnis variantas, nes išleidus daug pinigų ir ne duok Dieve nepateisinusios lūkesčių atostogos gali tik pripildyti jūsų streso taurę;
  • Svarbu išbandyti ką nors naujo ar patirti nepamirštamų akimirkų. Tam tinka tiek nuostabūs nematyti objektai, vietovės, tiek nauja veikla.
  • Kaip nebūtų netikėta, būtinas pakankamas miego kiekis, jog jūsų poilsis būtų pavykęs.

Galbūt atostogauti reikia taip pat stropiai kaip ir dirbti?

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s