Follow me. Koks tavo socialinis reitingas?

Galbūt esate girdėję apie serialą „Black mirror“? Jis turi ne vieną sezoną, kuriame serijos nėra susijusios viena su kita, tačiau kiekviena jų pateikia beprotiškiausias, kartais distopines, gyvenimo situacijas. Viena tokių serijų pasakoja apie gyvenimą, kuriame viskas yra nulemta socialinio reitingo. Žmonės pabendravę vieni su kitais duoda įvertinimą, kuris turi įtakos galutiniam asmens reitingui. Šis reitingas tarsi apibrėžia jus kaip asmenybę. Žemėjantis reitingas lemia, kad jūsų aplinka keičiasi, o aukšto reitingo žmonės nori būti tik su tokį pat įvertinimą turinčiais. Pagrindinė herojė Lacie mano, kad jos asmenybės vertė yra lygi aplinkinių įvertinimui. Ji virtuoziškai stengiasi visiems įtikti, būti maloni ir tobula tam, kad reitingas būtų kuo aukštesnis.

Ar galite įsivaizduoti tokį gyvenimą? Manau tektų rašyti vadovėlį pavadinimu „The art of pleasing“. Ne taip sušukuoti, vėjo padraikyti plaukai – 3 iš 5. Per garsiai juokiatės? Še jums 2 iš 5. Pasakėte nemalonią tiesą žmogui į akis „nevyniodami į vatą“? 1 net nemirktelėjus. O kas, jei turint žemą įvertinimą jus priimtų tik tokį pat profesinį įvertinimą turintys žmonės, pavyzdžiui pusėtini medikai? Galėtumėte valgyti tik specialiai skirtose vidutiniokų kavinės? Visiška socialinė segregacija.

Šiais laikais socialinė medija mums siūlo tam tikrą reitingavimo sistemą. Kas turi daugiausiai sekėjų, tas yra labiau vertingas nei likusieji. O likusieji verčiasi per galvą, fotografuojasi išradingai, filmuoja kontraversiškus filmukus arba … numoja ranka ir gyvena kitapus telefono ekrano. Bet mes ne apie pastaruosius. Socialiniai tinklai tikrąja to žodžio prasme sukūrė naują specialybę – nuomonės formuotojus. Jie tampa it rinkodaros kanalas įvairiems prekiniams ženklams. Vienoje monetos pusėje žmonės uždirba pinigus ir kraunasi savo socialinį kapitalą, pažindinasi ir populiarėja, kitoje monetos pusėje dažnai atsiduria išviešintas asmeninis gyvenimas arba destruktyvių „heiterių“ lavina.

Kas atneša populiarumą? Recepto komponentų yra daug ir įvairių. Tačiau vienas pagrindinių yra autentiškumas. Buvimas savimi, buvimas kitokiu, įdomus turinys arba išskirtinis jo pateikimas auditorijai. Tačiau ne tik „iščiustytos“ nuotraukos ar gražiai sumontuoti filmukai jus padaro autentiškais. Visa tai negali išlikti atmintyje ilgam, nebent kartu su vizualu ateina ir žodžiai. Žinoti ką ir kaip pasakyti ir žinoti, ką ir kaip parašyti yra labai svarbu.

Jei pasirinkote lenktynes socialinėse džiunglėse, pasistenkite, kad jūsų žodžiai būtų gerai išgaląsti. Ginklai ne būtinai turi būti jūsų, tačiau savo turinį patikėkite tam, kuris gerai išmano savo darbą, jaučia jus ir jūsų auditoriją. Asmeninis tekstų ir turinio kūrėjas padės jūsų sekėjų skaitliukams nenustojamai suktis pirmyn.

P.S. serialą tai rekomenduoju pažiūrėti. Tiem, kam norisi kito kampo.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s